Zainspiruj się

Potrzebujesz pomocy tworząc swoją listę prezentów? Szukasz pomysłu na idealny prezent? Zapoznaj się z naszymi radami i sugestiami:


Co znajdę w zakładce Listy Prezentów?

W zakładce listy prezentów możesz dodawać nowe listy oraz modyfikować parametry dla już istniejących list.

 

Parametry które można ustawić dla pojedyńczej listy:

  nazwa listy
  nazwa listy jest widoczna dla osób przeglądających. Przy pierwszym zapisaniu listy na podstawie nazwy tworzony jest niepowtarzalny identyfikator Twojej listy w systemie. Identyfikator pozwala na przyjaźniejsze dla oka zapisanie adresu URL Twojej listy np. http://www.lista-osobista.pl/lista/123/drogi_swiety_mikolaju.html
  opis dla listy
  opis powinien być rozwinięciem nazwy listy - jest widoczny dla osób przeglądających. Opis dla listy powinien zawierać treść, która pozwoli zidentyfikować osobę(y) do której należy lista, ponieważ system Lista-osobista.pl nie wyświetla na liście prezentów żadnych danych o właścicielu listy. Przykładowy opis Lista pomysłów na prezent urodzinowy dla Marka W.; Ślubna lista prezentów Beaty i Michała
  czy można rezerwować?
  jeśli ten parametr jest zaznaczony to prezenty z tej listy można będzie rezerwować (niezbędne wtedy jest podanie hasła do takiej listy). Jeżeli parametr pozostaje niezaznaczony to lista prezentów nie jest zabezpieczana hasłem i nie można z niej nic zarezerować. Do takiej listy dostęp mają wszyscy internauci znający adres Twojej listy. Parametr polecamy zaznaczyć w przypadku ślubnych list prezentów - dla innych list wg uznania.
  hasło do listy
  Jeżeli została zaznaczona opcja "Czy można rezerwować?" to właśnie to hasło będą musieli wpisać odwiedzający aby mieć dostęp do Twojej listy. Dlaczego to hasło nie jest "ukryte pod gwiazdkami"? Z prostej przyczyny, jeśli zapomnisz hasła nie będziesz miał problemu z jego odzyskaniem. Hasło na stronie logowania dla gości jest "ukryte".
  ukrywaj zarezerwowane
  zaznacz ten parametr jeśli chcesz aby już zarezerwowane prezenty nie wyświetlały się na liście. Przeglądający listę będą jedynie widzieli te prezenty, które można jeszcze zarezerwować.
  ukrywaj osoby
  zaznacz ten parametr jeżeli chcesz aby nie wyświetlała się informacja o osobie, która zarezerwowała prezent, a wyświetlała jedynie informacja czy prezent został zarezerwowany. Pamiętaj jednak, że jeżeli odznaczysz ten parametr, a jakieś prezenty z Twojej listy zostały już zarezerwowane to informacje o osobach, które zarezerwowały już prezenty nadal będą niewidoczne. Informacje o osobach będą widoczne na prezentach, które zostaną zarezerwowane po uaktywnieniu tej opcji.
  wymagaj potwierdzeń e-mail
  zaznacz ten parametr jeżeli chcesz aby do osób, które chcą zarezerwować prezent wysyłany był mail z odnośnikiem po którego kliknięciu prezent zostanie dopiero zarezerwowany. Chcesz mieć pewność, że prezent nie został zarezerwowany "przez pomyłkę" zaznacz ten parametr.

  Z poziomu listy prezentów masz również dostęp do wszystkich prezentów, które przypisane są do tej listy. Jeśli została zaznaczona opcja "Czy można rezerwować?" to prezenty zarezerwowane będą oznaczone na liście kolorem zielonym i będziesz mógł, jeśli zajdzie taka potrzeba, zdjąć dla takiego prezentu rezerwację.


↑ FAQ ↑
« Jakie są korzyści z rejestracji w serwisie? Co znajdę w zakładce Prezenty? »

Ta strona używa cookies dzięki którym nasz serwis może działać sprawniej. Korzystając z tej strony zgadzasz się na użycie plików cookie.

OK, zamknij
Więcej informacji